Vašek Mandovec

Život je obrovsky pestrý. Zfetovaný nebožák co právě ztratil poslední motivaci k životu, opuštěný - v agónii v parku válící se mezi odpadky je jeden extrém - ničím neohrozitelný klid a vyrovnanost buddhů na druhém pólu. A vše mezi tím...takhle vypadá lidská zkušenost. V čem je zákonitost, jaký stav zkušenosti zažívám právě já (každý)? Vše má své zákonitosti a principy. Vše má také určitý význam a smysl. Ať už prožíváte úzkosti, hněv, nespokojenost, závislost, sebepoškozování, nebo chcete najít hlubší smysl a radost v životě - se vším je možné pracovat. Váš záměr, motivace a chuť žít lepší život, je základ pro naší spolupráci. V hledání podpor a vysvětlování mechanismů toho co se děje, můžu být vaším dočasným průvodcem. 

Můžu vás naučit relaxovat, meditovat, podpořit v chápání hlubších souvislostí například emocí, traumat apod. Poradím s výživou (hubnutí i přibírání svalů) a vytvářením nových zvyků a zbavování se těch špatných, které vás brzdí. Můžeme spolupracovat formou psychologického poradenství, nácviku a naučení různých technik, nebo analýzou a úpravou životosprávy.

Vystudoval jsem psychologii na FF UP v Olomouci. Jsem frekventantem v psychoterapeutickém výcviku: Grof legacy training. Pracoval jsem v poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy ve Vyškově, v současnosti jako školní psycholog na gymnáziu v Bučovicích. Spolupracuji externě s organizací Debra.

Absolvoval jsem kurzy a semináře: fitness instruktor, cvičení seniorů, kontrola hmotnosti, funkční core workout, dosáhni naturálního maxima, WHM, védské meditace, smysluplné vztahy, emoční kód a mnohé další. Mám bohaté zkušenosti s holotropními stavy vědomí (holotropní dýchání, terapie tmou, vision quest, meditační retreaty). 

Pro psychologickou práci čerpám ze studia psychologie, z terapeutického výcviku a transpersonální psychologie, z analytické psychologie, gestalt a logoterapie a dalších směrů. Výrazně také z učení D. Hawkinse, Buddhy, A. H. Almasse, R. Maharši a dalších. Jednoduše, to co se nám životě děje, se děje zpravidla pro prospěch našeho vývoje (růstu). Náš odpor k tomu vývoji vytváří utrpení. Naopak porozumění, přijetí a záměr, nás posouvají k životu, který může být mnohem plnější, klidnější a laskavější než si naše dřívější já umělo vůbec představit. Sami jsme zodpovědní za stav naších emocí, přijetí zodpovědnosti je cesta k dospělosti a autenticitě. A je to cesta, která rozhodně stojí za vykročení, vlastně věřím že to je smysl života = zbavovat se nevědomosti a zvyšování odpovědnosti a úrovně poznání.

Konzultace probíhají zpravidla ve Vyškově. Místo, po té co se zkontaktujeme, domluvíme (možností je víc). V mé práci je samozřejmá mlčenlivost a soukromí při konzultacích.  

 

Ceník:
Konzultace, psychologické poradenství   1000,- / hodina

Individuální kurz - úvod do meditace: 5500,- 
(celkem 6 hodin společně - rozděleno na 3 setkání po 2 hod + materiály: prezentace, odkazy, doporučená literatura). Je možné domluvit i pro skupinu.

Školení, přednášky, workshopy: od 2000,- / hodinu
(pro firmy, sportovní kluby, školy apod.) 

6 týdenní kurz (cca 60 hodin strávených ve skupině 6 - 10 lidí):  12 000,-
(dle vypsaných termínů, nebo po domluvě se skupinkou min. 6 lidí - další termín - léto 2024)

podrobné informace na www.cestakpodstate.cz 

Těším se na setkání s každým s motivací a chutí hlouběji porozumět sobě a zázraku života