Martin Otevřel

K masírování mě paradoxně přivedla má oční vada, která se projevila během prvního stupně základní školy, kdy jsem během pár let skoro přišel o zrak. Vzhledem k tomuto poměrně velkému omezení se mi zúžily i možnosti výběru následného studia, respektive povolání. Proto jsem na konci devadesátek nastoupil na odbornou střední školu s maturitou v Brně-Pisárkách. Po dokončení jsem si ještě udělal maturitu v oboru sociální správa a následně jsem se začal plně věnovat oboru masérství, rekondice a rehabilitace. V roce 2007 jsem absolvoval intenzivní kurz pod ministerstvem zdravotnictví, a získal jsem tak status zdravotníka. V následujících letech jsem pracoval jako masér v různých zdravotnických zařízeních, nejdéle pak na Léčebné rehabilitaci ve Vyškově.

Maséřinu dělám hodně dlouho. Radši už ani nepočítám roky, ani lidi, kteří mi prošli pod rukama. Moje parketa jsou hlavně klasické masáže v kombinaci s baňkováním, což považuji za top v oboru, a osobně si myslím, že pravidelný pohyb doplněný občasnou masáží je ideální kombinace k tomu, jak se cítit dobře a nemít problémy, které většinou vycházejí z dnešního životního stylu.

dosažené vzdělání:

-Odborná střední škola s maturitou, obor Masér sportovní a rekondiční (SŠ, ZŠ a MŠ pro ZZ, Brno Kamenomlýnská 2)

-Odborná střední škola s maturitou, obor Sociální správa (SŠ, ZŠ a MŠ pro ZZ, Brno Kamenomlýnská 2)

-Kurz nevidomý a slabozraký masér ve zdravotnictví (Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina Praha 6)

Procedury:

Klasické masáže

Reflexní segmentové masáže

Lávové kameny

Prohřívací zábaly – bylinné, rašelinové

ABS metoda (antiblokový systém)

Baňkování

Shiatsu masáž

Medová-čokoládová masáž

Poradenství

 

Spolupracuji s:

- Nevidomí maséři s.r.o.

- Redhat Czech Brno

- Madfinger games Brno